هفته سوم کورس اسبدوانی بهاره گنبد برگزار شد -آکا

آکاایران: جمعه, 01 اردیبهشت 1396 | 06:51

هفته سوم کورس اسبدوانی بهاره گنبد برگزار شد

,گلستان,هفته,سوم,[categoriy]

آکاایران: هفته سوم کورس اسبدوانی بهاره گنبد برگزار شد

گنبدکاووس – هفته سوم رقابت های کورس اسبدوانی بهاره گنبد در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

در هفته سوم این رقابت ها عصر پنجشنبه ۵۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در هفت دور هزار و هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب های اول تا سوم کورس های هفت گانه اهدا شد.

به گزارش آکاایران: در دور اول اسب های ترکمن سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب گز باشی زودتر از خط پایان گذشت و پیمان قلرعطا با اسب مله کیک و ابوطالب چاریزاده با اسب هما به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۱۰ تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر بود که محمد خوجملی با اسب امیر پاشا عنوان اول را به دست آورد و نورمحمد بهادر با اسب برند و قربان محمد اودک با اسب اگتروس به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب های تروبرد داخلی سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب دنی مون موفق به کسب مقام اول شد و کمال دالیجه عطا با اسب رای هارد و مهرداد خوجملی با اسب آنیک به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب های دوخون سه و چهار ساله و چهار تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب آپیک زودتر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب پاریس و مبین آسایش با اسب ول کات به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۳۸ تا ۴۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب عالم ناب نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و نادر صالح پور با اسب بوی بلا و عیدمحمد غراوی با اسب آلچی بای نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

,گلستان,هفته,سوم,[categoriy]

در دور ششم اسب های دوخون سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نادر صالح پور با اسب پلایت هورس موفق به کسب مقام اول شد و جواد آچاک با اسب ماه سلطان و آرمین آق آتابای با اسب آس پایر به ترتیب مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب های تروبرد داخلی سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب بالاهج موفق به کسب مقام نخست شد و بنیامین جرجانی با اسب فلاور هج و ستار مهرانی با اسب نجیب خان به ترتیب دوم و سوم شدند.

نادر صالح پور بهترین چابکسوار هفته سوم کورس بهاره گنبد

در پایان هفته سوم رقابت های کورس اسبدوانی بهاره گنبد، نادر صالح پور با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، کمال دالیجه عطا و بنیامین جرجانی یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کردند و اسحاق یزدانی، محمد خوجملی و آق اویلی بشگرد هر کدام یک مقام نخست به دست آورد.

لازم به ذکر است؛ هفته سوم رقابت های کورس اسبدوانی بهاره آق قلا هم عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه های سوارکاری این سه شهرستان می کشاند.

کد خبرنگاری
455738
تهیه و تنظیم توسط:
سپیده شریعتمداری
.

منبع :

گردآوری توسط بخش اخبار ورزشی سایت آکاایران
تبلیغات